PolishGermanEnglish

Afrykarium – największa atrakcja w Polsce?

sty 24, 2023

Tym razem z wizytą we wrocławskim Afrykarium!

Do niedawna jedyne takie miejsce w Polsce!
 
„Orientarium w Łodzi“ to zupełnie inny obiekt – obejmuje słoniarnię, strefę Celebes z makakami, strefę Wysp Sundajskich z orangutanami i gibonami oraz strefę oceaniczną – podobną do tej we Wrocławiu.
 

👉  Wrocławskie ZOO z „Afrykarium” to największy obiekt tego typu w Polsce!

 
👉„Afrykarium we Wrocławiu“ to fauna plaży i rafy koralowej Morza Czerwonego, Fauna Afryki Wschodniej z basenem hipopotamów nilowych oraz rybami jezior Malawi i Tanganika, fauna Kanału Mozambickiego oraz dżungli Konga z basenami manatów i krokodyli nilowych.
 
A więc oba obiekty – w Łodzi i we Wrocławiu wzajemnie się uzupełniają tworząc potężny kompleks fauny i flory obszaru równikowego.
 

👉 Wizyta w Afrykarium

„Afrykarium we Wrocławiu“ to obiekt gdzie spędzimy 3 godziny podziwiając faunę i florę Afryki na trzech poziomach. Cała trasa jest wspaniale zaprojektowana, przygodę rozpoczynamy od zejścia pod wodę, aby po godzinie wyjść przy potężnym wodospadzie z plażą dla hipopotamów… w połowie drogi czeka nas odpoczynek w afrykańskiej restauracji i kawiarni z widokiem na zatokę pingwinów przylądkowych… wycieczke kontynuujemy przenosząc sie do tropikalnej strefy dżunglii rzeki Kongo z krokodylami nilowymi i manatami.
 
Naprawdę warto zobaczyć ten niezwykły świat…
 
PS:
Nie zapominaj,
spacer z przewodnikiem i poznanie miasta na żywo
to największa atrakcja Wrocławia!
Półtorej godziny wystarczy, aby poznać centrum miasta!
Zobacz nasze wszystkie wycieczki na stronie WWW:
Tel. +48 513 946 946
E-Mail kontakt@wroclawcitytour.pl
Licencjonowani przewodnicy Wrocław

Zobacz też

wszystkie wpisy

Czy warto się wybrać do Kolejkowa?

Czy warto się wybrać do Kolejkowa?

Czym jest Kolejkowo? Jest takie miejsce we Wrocławiu gdzie z lotu ptaka możemy podziwiać miasto nie unosząc się w powietrze... To niesamowite miejsce to „Kolejkowo“ - kolejowo-drogowa makieta z atrakcjami Wrocławia i Dolnego Ślaska. Wszystko w miniaturze! Wrocławskie...

czytaj dalej
Hydropolis – takie miejsce tylko we Wrocławiu!

Hydropolis – takie miejsce tylko we Wrocławiu!

A dziś z wizytą we wrocławskim HYDROPOLIS i Wieży Ciśnień Na Grobli. O tym miejscu z pewnością napisano już mnóstwo ciekawych artykułów… jednak Nowy Rok to nowe spojrzenie na atrakcje Wrocławia i samo HYDROPOLIS   Hydropolis kiedyś HYDROPOLIS powstało na terenie...

czytaj dalej